СУДОВО-МЕДИЧНА ЕКСПЕРТИЗАШВИДКА ІДЕНТИФІКАЦІЯ У КРИМІНАЛІСТИЦІ

Illustration

RSID™ Кров. Слина. Сперма. СечаСерія експрес-тестів для швидкої ідентифікації плям RSID™ розроблена для швидкого, легкого та надійного виявлення рідин людського організму у різноманітних зразках, з якими стикаються судово-медичні лабораторії. Протоколи виявлення повністю інтегровані в стандартні лабораторні процедури аналізу ДНК.
Принцип дії тесту заснований на дифузії міченого зразку вздовж тестової смужки та зв’язуванням цільової речовини у індикаторній зоні. Специфічні лише для людських біологічних рідин, цільові речовини забезпечують високу надійність результату та запобігають перехресної реакції з біологічними рідинами тварин, у тому числі тхорів та приматів.

Швидкість екстрагування та відтворюваність аналізу дозволяє використання тестів як у лабораторних, так і у польових умовах. Набори для польового використання, крім тестових касет, також містять пробірки з екстракційним буфером, піпетки, ножиці та сейф-пакети, що дозволяє застосування безпосередньо на місці злочину.

Унікальна буферна суміш RSID™ Universal Buffer розроблена для екстрагування одного зразку з подальшим його аналізуванням на три різні рідини організму: слину, сперму та кров.
Тобто один зразок, один буфер, три аналізи.
Використання єдиної буферної суміші дозволить лабораторіям судової експертизи мінімізувати витрачання зразків без шкоди для специфічності або чутливості.

Illustration
Illustration

Як працює RSID ?З’ясуємо принцип дії на прикладі тесту RSID™-Saliva.
В основі лежить імунохроматографічний метод, який заснований на використанні двох моноклональних мишачих антитіл, що специфічні до альфа-амілази слини людини. Ця система складається з компонентів, які оброблені таким чином, що досліджувана рідина транспортується від кон’югатної подушки до мембрани та, нарешті, утримується на тампоні. Кон'югатна подушка та мембрана оброблені заздалегідь.
Щоб розпочати тест, користувачеві потрібно лише додати зразок у екстракційний буфер, що входить до комплекту. Після екстрагування зразок додається до віконця тест-касети, далі він дифундує через кон’югатну подушку, яка містить попередньо дисперговані, кон’юговані колоїдним золотом, моноклональні антитіла до альфа-амілази слини людини.
Розріджувач повторно розчиняє мічені колоїдним золотом антитіла до альфа-амілази, які в’язуватимуть амілазу слини, якщо вона присутня у зразку.
Комплекси мічених колоїдним золотом антитіл до альфаамілази слини транспортуються потоком рідини до мембранної фази тест-смужки. Ці комплекси, якщо вони присутні, мігрують уздовж мембрани та зв’язуються на «тестовій лінії», утворюючи видиму червону «смугу» на білій мембрані. Мишаче антитіло, помічене колоїдним золотом, продовжуватиме просуватися вздовж мембрани та буде зв’язане антимишачим антитілом на «контрольній лінії», знову створюючи видимий сигнал.
Видима лінія в зоні «тест» вказує на наявність слини людини; видима лінія в зоні «контроль» вказує на те, що тест працює правильно.